Creative Enterprise: Ukraine by British Council in Kharkiv
Previous
RANDOM
Lviv GameDev Mixer (April)
Next
Career and Business

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/volodja/public_html/wp-content/themes/implicit/header.php:2) in /home2/volodja/public_html/wp-content/themes/implicit/functions/ajax.php on line 118

{"content":310}

Technopreneurship Forum 2016 by CRDF Global

Overview
Provider

CRDF Global

Dates

Lviv - April 4, 2016
Vinnytsia - April 6, 2016
Kyiv - April 8, 2016
Sievierodonetsk - April 11, 2016
Kharkiv - April 14, 2016

Duration

Five days

Location

Lviv, Vinnytsia, Kyiv, Sievierodonetsk, Kharkiv

Price_Front_Page

Free

Price

Free

Type

Event

Language

Ukrainian, Russian

Requirements

Registration is needed

Image Credits

Proftrack

CRDF Global invites scientists, researchers and startups founders to join Technopreneurship Forum 2016. This forum will be held in the «networkingmixer» format, which includes the collaboration of participants, experts and representatives of CRDF Global during each session. The participants will also have the opportunity to further participate in the two-month online training program.

If you had visited this forum, please leave the review below.

—–

CRDF Global запрошує науковців, дослідників, засновників старапів та людей дотичних до теми технологічного підприємництва раеєструватись на участь у Форумі з технопідприємнцитва. Форум відбудеться у форматі «networkingmixer», що включає спільну роботу учасників, експертів та представників CRDF Global під час кожної сесії у Львові, Вінниці, Києві, Харкові та Сєвєродонецьку у період із 4 по 13 квітня, 2016 року. В рамках зустрічей в кожному із п’яти міст, в яких відбудеться форум,  українські та міжнародні експерти з комерціалізації технологій і технологічного підприємництва висвітлять найсвіжіші питання галузі.

Учасники семінарів також матимуть можливість в подальшому взяти участь у двомісячній он-лайн навчальній  програмі з розвитку технологічного підприємництва.

Для участі у форумі потрібно попередньо зареєструватись тут.

Якщо ви брали участь у цьому форумі, будь ласка, залиште ваш відгук нижче.

Users Review
Content
Delivery
Value for Money
You have rated this
CommentsLeave a Review

OR LOGIN WITH :